Przejdź do treści
Strona główna » Blog Marketingowy » Elementy strategii marketingowej – Kanały komunikacji

Elementy strategii marketingowej – Kanały komunikacji

  Bardzo ważne na tym etapie jest utworzenie tak zwanej persony klientów. Robi się to w celu zapewnienia trafności kanałów, treści i dostarczanej potencjalnemu klientowi. Co więcej, będziesz potrzebować sposobów na dalsze profilowanie swoich klientów w czasie rzeczywistym, ponieważ ich preferencje i postrzeganie stale się zmieniają.

  Elementy strategii marketingowej

  W tym miejscu nie powinieneś polegać wyłącznie na statycznej relacji z klientem. Systemy zarządzania (CRM), pozwalają na skuteczną obserwację zachowań klientów. Zapewni to ukierunkowaną personalizację i utrzymanie klienta.

  Ponadto powinieneś przyjrzeć się wdrażaniu praktycznych opinii klientów w celu ciągłego doskonalenia Twoich produktów i usług.

  Kanały i inne elementy strategii marketingowej

  Strategia marketingu cyfrowego jest często nazywana wielokanałowym marketingiem Jest ku temu powód. Kanał, z którego korzystają Twoi potencjalni klienci, jest niezwykle istotny dla Ciebie. Będzie się różnić w zależności od tego, gdzie w lejku marketingowym jest obecnie dany klient.

  Trzeba więc dostosować format treści i przekaz do tego konkretnego kanału i do klienta rzecz jasna. Nie jest to łatwe. Jednak w obecnej sytuacji na rynku, wydaje się być niezbędne.

  Na koniec

  Nadaj priorytet posiadanym kanałom, takim jak strona firmowa i blog. Kanały mediów społecznościowych, takie jak Facebook i Twitter, choć mają ogromny zasięgi i zaangażowanie, to nie należą do Ciebie.  Nie masz do końca kontroli nad zarządzaniem własnymi treściami i społecznościami na tych kanałach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *